1. W czwartek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. w intencji członków i sympatyków Koła Przyjaciół KRP, ich rodzin, ks. opiekuna, pracowników radia.
2. W piątek po Mszy Św. wieczorowej będzie różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół krzyża misyjnego – poprowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa.
3. W przyszłą niedzielę w naszej Kolegiacie o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji osób niepełnosprawnych ich rodzin i opiekunów.

4. Również w przyszłą niedzielę katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12. Prosimy o punktualność.

5. Informujemy, że jutro, tj. w poniedziałek w godz. od 8 do 11 w kancelarii parafialnej będzie możliwość zamawiania intencji Mszy świętych na rok 2019 ale na razie tylko w miesiącach od stycznia do kwietnia. Czynimy to tylko u księży. Następne terminy będą podawane sukcesywnie.
Wzorem lat ubiegłych NIE MA REZERWACJI Mszy świętych. Zamawiając intencję od razu składamy za nią ofiarę. Pomaga to uniknąć sytuacji, gdy ktoś rezerwuje termin a później nie jest zainteresowany tą intencją, blokując tym samym możliwość zamówienia Mszy świętej komuś innemu. Prosimy o wyrozumiałość powyższych ustaleń ponieważ nie ma idealnego rozwiązania na rozstrzygnięcie sposobu zamawiania Mszy.
Msze św. poszczególnych wspólnot parafialnych pozostają bez zmian.
Prosimy także zainteresowane osoby aby sprawdzać przed Mszą św. w gablocie parafialnej prawidłowość zapisanej intencji. O ewentualnych błędach prosimy powiadomić księży odpowiednio wcześniej.
Dziękujemy również za zrozumienie tym osobom, które zamawiają u nas Msze święte sprawowane poza parafią. Jest to częstokroć wielka pomoc dla tych księży, którzy intencji nie mają. Często nasze intencje przesyłane są misjonarzom, np. w Boliwii czy Rosji.
6. Coraz bliżej do wyjścia Pieszej Podlaskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, aby poświęcili swój czas na rekolekcje w drodze. Zachęcamy, kto tylko może i komu pozwala czas i zdrowie, aby wybrać się na wspaniałą przygodę z Bogiem. Jeżeli są osoby, które chciałyby posługiwać w służbie muzycznej lub porządkowej prosimy kontaktować się z ks. Darkiem.
Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki duchowego pielgrzyma – zachęcamy do składania intencji, które będziemy omadlać w trasie pielgrzymki. Wyłożony jest także „Mały Poradnik Pielgrzyma” przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy wybierają się po raz pierwszy.