Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie, niedziela 30 lipca 2017 (XVII ndz. zwykła)

1. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar do puszek na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek.
2. Również dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12 w sali nr 2 odbędzie się spotkanie Apostolatu Złota Róża.
3. W środę, 2 sierpnia w kościołach parafialnych będzie można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki uzyskania odpustu są następujące: nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz wyznania wiary w intencjach bliskich sercu Ojca Świętego, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. W czwartek po Mszy św. o godz. 6 z naszej Kolegiaty wyruszą grupy pielgrzymkowe 14 A i 14 B Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Zachęcamy do pielgrzymowania w naszej parafialnej grupie. Zapisy w sali nr 6 w dniach: 31 lipca w godz. 15-18, 1 sierpnia w godz. 10-12 oraz 15-18, 2 sierpnia w godz. 15-20 (w tym dniu również składanie bagaży). Bagaż podstawowy nie powinien przekroczyć 15 kg. Koszt: 120 zł.
5. Od poniedziałku do środy zapraszamy wszystkich pątników i pątników duchowych na triduum przygotowujące do pielgrzymowania. Będzie to czas wspólnej modlitwy i rozważań, które rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18.00 w naszym kościele.
6. Od czwartku do 14 sierpnia włącznie Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 20, tylko 6 sierpnia wyjątkowo będzie o godz. 18. Zapraszamy parafian i gości na Msze św. wieczorowe i apele pielgrzymkowe do naszego kościoła, by duchowo i modlitewnie wspierać pielgrzymów idących do tronu Pani Jasnogórskiej.
7. W tym tygodniu przypada I-y czwartek, I-y piątek i I-a sobota miesiąca.
 8. W czwartek od godz. 18 do 20 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 20 Msza św. w intencji   członków, sympatyków i Ks. Asystenta Akcji Katolickiej.
9. W piątek o godz. 20 Msza św. za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach. Prosimy jednocześnie, by czciciele Serca Jezusowego korzystali ze spowiedzi już od jutra. Ze względu na czas wakacji i pielgrzymki w parafii jest bowiem mniej księży.
10. W sobotę po Mszy św. wieczorowej będziemy odmawiać różaniec w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
11. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. W naszej parafii przeżywać będziemy doroczny odpust. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Bp Kazimierz Gurda. Podczas Mszy św. Ks. Biskup do grona Kapituły Kolegiackiej Łukowskiej włączy 3 nowych kanoników. zapraszamy parafian i gości na tę uroczystość odpustową. Apel pielgrzymkowy będzie w niedzielę o godz. 21. Do udziału w uroczystej procesji odpustowej szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy o przyjście w białych strojach.
12. Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie realizuje w krajach misyjnych takie projekty jak budowa studni, szkół czy szpitali. W tym celu prowadzi akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. W naszej parafii zbiórka takiego sprzętu odbędzie się w dniach od 7 do 10 sierpnia br. Zużyty sprzęt będzie można złożyć na placu przy ul. Nowopijarskiej 20. Więcej informacji na ten temat podamy w przyszłą niedzielę.
13. We wtorek 1 sierpnia o godz. 12 będzie sprawowana Msza św. dziękczynno – błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla pracowników byłej Chemicznej Spółdzielni Pracy oraz za zmarłych pracowników.


1. We wtorek, 11 lipca o godz. 9.00 w naszej Kolegiacie będzie sprawowana Msza św. w intencji policjantów, pracowników Komendy Powiatowej Policji w Łukowie i ich rodzin.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
2. W czwartek, 13 lipca o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji członków i sympatyków Katolickiego Radia Podlasie, ich rodzin, Ks. opiekuna i pracowników Radia.
Po Mszy św. zaś zostanie odprawione nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej i procesja z figurą wokół krzyża misyjnego. Rozważania różańcowe poprowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa. 
3. W przyszłą niedzielę bezpośrednio po Mszy o 12.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych w tzw. „Czerwonym budynku”. Szczegółowe informacje odnośnie do katechez przedchrzcielnych znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.

1.   W tym tygodniu przypada I-y czwartek i I-y piątek miesiąca. Prosimy jednocześnie, by czciciele Serca Jezusowego korzystali ze spowiedzi już od jutra. Ze względu na czas wakacji i urlopów w parafii jest bowiem mniej księży. Wobec zapytań przypominamy, że istotą zarówno Nabożeństwa Pierwszych Piątków jak również Pierwszych Sobót m-ca nie jest spowiedź danego dnia ale stan łaski uświęcającej, który można otrzymać już kilka dni wcześniej.  
2.   W czwartek od godz. 16 do 18 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18 zaś będzie sprawowana Msza św. w intencji członków, sympatyków i ks. asystenta Akcji Katolickiej.
3.   W piątek o godz. 18 będzie sprawowana Msza św. za zmarłych, których imiona wypisywaliśmy na kartkach z rocznymi wypominkami. Zachęcamy do wspólnej modlitewnej pamięci o swoich zmarłych nie tylko w listopadzie.
4.   W piątek nie będzie wyjazdu księży do chorych.
5.   W przyszłą niedzielę o godz. 9 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Ojca Świętego, biskupów, kapłanów, Radia Maryja  i TV Trwam. Msza św. jest ofiarowana przez Rodzinę Radia Maryja.
6.   W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 chrzest dzieci a dziś bezpośrednio po Mszy o 12 katecheza dla rodziców i chrzestnych w tzw. „Czerwonym budynku”. Szczegółowe informacje odnośnie do katechez przedchrzcielnych znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.
7.   Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 8 – 9 lipca br. Zapisy i informacje pod nr tel. dostępnym w zakrystii (798 - 527 - 500)
8.   Pragniemy poinformować, że przygotowaliśmy już kalendarz intencji na rok 2018. W związku z powyższym będzie możliwość zamówienia intencji Mszy świętych na cały rok. Można to będzie uczynić w najbliższy poniedziałek i wtorek w godzinach od 9 do 12 oraz od 14 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Czynimy to tylko u księży.
Wzorem poprzedniego roku NIE MA REZERWACJI MSZY ŚW. Zamawiając intencję od razu składamy za nią ofiarę. Pomaga to uniknąć sytuacji, gdy ktoś rezerwuje termin a później nie jest zainteresowany intencją, blokując tym samym możliwość zamówienia Mszy św. komuś innemu. Nie chcemy komukolwiek zawężać możliwości zamawiania intencji do jakiejś konkretnej liczby ale prosimy pamiętać o innych. Prosimy o zrozumienie powyższych ustaleń. Msze św. poszczególnych wspólnot parafialnych pozostają bez zmian.
Prosimy także zainteresowane osoby aby sprawdzać uprzednio w gablocie parafialnej prawidłowość zapisanej intencji. O ewentualnych błędach prosimy powiadomić księży odpowiednio wcześniej.
Dziękujemy również za zrozumienie wszystkim tym, którzy zamawiają u nas Msze święte sprawowane poza parafią. Jest to częstokroć wielka pomoc dla tych księży, którzy intencji nie mają. Często nasze intencje przesyłane są misjonarzom, np. w Boliwii czy Rosji.

11 czerwca 2017, Najświętszej Trójcy

1.      Dziś po Mszy św. o godz. 12, odbędzie się spotkanie dla wszystkich, którzy chcą się przygotowywać do sakramentu bierzmowania a zamieszkują na terenie naszej parafii. W pierwszej kolejności to zaproszenie jest kierowane do młodzieży uczącej się w obecnym roku szkolnym w drugich klasach gimnazjum ale zapraszamy również starszą młodzież oraz osoby dorosłe, które z różnych powodów nie przyjęły jeszcze tego sakramentu.

2.      We wtorek 13 czerwca nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej będzie połączone z nabożeństwem czerwcowym i procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół krzyża misyjnego.

3.      W czwartek 15 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu lud chrześcijański składa z pobożnością publiczne świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na drogi i ulice w procesji, aby Bóg uświęcił nasze domy i miejsca pracy. Msze Święte w Boże Ciało w naszej Kolegiacie o godz. 7; 9; 10.30; 12 i 18.

Po Mszy Świętej o godz. 12 procesja wyruszy z Kolegiaty na ul. Piłsudskiego i zatrzyma się przy pierwszym ołtarzu przy bloku nr 2 na ul. Warszawskiej – ołtarz ubierają mieszkańcy bloku nr 2.

Drugi ołtarz będzie u Państwa Onysków na ul. Międzyrzeckiej, ołtarz ubierają członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej.

Trzeci ołtarz będzie na ul. Dmocha, ubierają mieszkańcy bloku nr 7.

Czwarty ołtarz ubierają Siostry Szarytki. Ulicą Piłsudskiego procesja powróci do Kościoła. Zachęcamy mieszkańców ulic, przez które przechodzić będzie procesja o dekorację swoich domów i mieszkań, a wszystkich wiernych o liczny udział w procesji. Niosących chorągwie i feretrony prosimy o wcześniejsze ich przygotowanie do procesji.

Zapraszamy dzieci do udziału w procesji eucharystycznej w święto Bożego Ciała i jego oktawie.

Dzieci I-komunijne przychodzą w albach.

4.      W sobotę Msza Święta wieczorowa będzie odprawiana wyjątkowo o godz. 18.30.

5.      W przyszła niedzielę o godz. 12 Mszę Świętą prymicyjną odprawi ks. Michał Pniewski, który jako diakon odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii, zapraszamy parafian.

6.      W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12 spotkanie zelatorek i zelatorów kółek różańcowych.

7.      W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 18 na Mszę Świętą rodziny i osoby przyjmujące obraz Matki Bożej Pielgrzymującej.

8.      W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na KUL.

9.      W niedzielę 18 czerwca w „Czerwonym budynku” bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu. Zachęcamy do wysłuchania katechez jeszcze przed urodzeniem dziecka oraz wcześniejszy wybór rodziców chrzestnych, by móc jak najpoważniej potraktować sakrament chrztu swego dziecka i już wcześniej się do niego przygotowywać.

10. Są już do odebrania zdjęcia z udzielenia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy dziś po nie do zakrystii lub w ciągu tygodnia do ks. Roberta.

VI Niedziela Wielkanocna - 21 maja 2017

1.      Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej.

2.      Biały Tydzień - od poniedziałku do piątku włącznie - Msza Święta dla obu grup dzieci o godz. 18. W sobotę dzieci pojadą na pielgrzymkę dziękczynną do Kodnia.

3.      Jutro o godz. 18 będzie odprawiona Msza Święta w intencji uczestników nowenny do św. Jana Pawła II.

4.      W środę trzecia rocznica ingresu Biskupa Siedleckiego do katedry, pamiętajmy o modlitwie w intencji ks. Biskupa.

5.      W piątek Mszą Świętą o godz. 7 rozpocznie się Piesza Pielgrzymka trzeźwościowa do Leśnej Podlaskiej.

6.      W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7.      W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8.      W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.30 chrzest dzieci, a dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12 katecheza dla rodziców i chrzestnych w czerwonym budynku.

9.      W przyszłą niedzielę o godz. 12 w naszej Kolegiacie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców Łukowa i Ziemi Łukowskiej w ramach obchodów Dni Łukowa.

10. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól:

            Biardy godz. 14 procesja i Msza Święta w kaplicy

            Turze Rogi godz. 14 procesja i Msza Święta w świetlicy

            Zapowiednik i Wójtostwo godz. 16 procesja i Msza Święta w kościele o g. 18.

11. W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie głosił ks. Leszek Hryciuk, zbierze też ofiary do puszek na potrzeby swojej parafii w Tiumieniu na Syberii.

IV Niedziela Wielkanocna, 7 maja 2015

1.      Dzisiejsza czwarta niedziela wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i do życia  konsekrowanego.

2.      Wspólnota Jan Chrzciciel serdecznie  zaprasza na spotkanie pt. "Jezus uzdrawia" z modlitwą uwielbienia i uzdrowienia. Odbędzie się ono dziś o godz. 17 w sali nad Księgarnią Jana Chrzciciela przy ul. Dmocha 8/2.

3.      We wtorek egzamin przed bierzmowaniem o godz. 15   grupa I, o godz.  16 grupa II. Bierzmowanie będzie 15 maja (poniedziałek) o godz. 16. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.

4.      W środę po Mszy Świętej wieczorowej będzie katecheza synodalna dla Zespołów Synodalnych i wszystkich wiernych naszej parafii. Temat katechezy: "Miejsca kultu maryjnego w diecezji siedleckiej".

5.      W czwartek o godz. 18 będzie odprawiona Msza Święta w intencji członków i sympatyków Koła Przyjaciół KRP, ich rodzin, ks. Opiekuna, pracowników radia, potem spotkanie.

6.      W sobotę 13 maja o godz. 18 w naszym kościele będzie odprawiona Msza Święta dziękczynno - błagalna w 100 rocznicę objawień Maryjnych w Fatimie. Po Mszy Świętej różaniec fatimski poprowadzi Ruch Szensztacki oraz nabożeństwo majowe i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół krzyża misyjnego. Zapraszamy naszych wiernych na tę uroczystość.

7.      W przyszłą niedzielę o godz. 9 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, Kościoła, Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, Radia Maryja, Tel. Trwam - ofiarowana przez Rodzinę Radia Maryja.

8.      W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.30 chrzest dzieci, a dzisiaj o godz. 12.50 w czerwonym budynku katecheza dla rodziców i chrzestnych.

9.      W przyszła niedzielę 14 maja będzie poświęcenie pól:

            Zimna Woda - godz. 14; Msza Święta polowa na zakończenie procesji

            Poważe - godz. 14.30; Msza Święta w kościele o godz. 16

10. W przyszłą niedzielę o godz. 12 w Biardach zostanie odprawiona Msza Święta podczas której zostanie poświęcony sztandar dla Ochotniczej Straży Pożarnej

11. W przyszłą niedzielę o godz. 15 zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Niepełnosprawnych i ich Rodzin. Odbędzie się ono w Ośrodku Wychowawczym Sióstr Szarytek przy ul. Stodolnej 3.

12. Zapraszamy młodzież i dorosłych na katechezy Drogi Neokatechumenalnej we wtorki i piątki po Mszy Świętej wieczorowej.

13. Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo serdecznie zapraszają na Piknik i Dzień Otwarty w swoim przedszkolu przy ul. Stodolnej 3, dnia 13.05.17r  tj. sobota od godz. 14.00. W programie m. in.  dmuchańce, łódeczki na wodzie, zabawy sportowe, grill, popcorn i watę cukrową oraz wiele innych atrakcji.

 

 

II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego; 23 kwietnia 2017

 

1.      Dziś po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania.  Kandydaci są proszeni o przyniesienie brakujących metryk chrztu, nazwisk świadków  i uregulowanie pozostałych formalności.

2.      Zapraszamy dzisiaj na godz. 15 do naszej Kolegiaty na koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3.      Wspólnota Jan Chrzciciel serdecznie zaprasza na Wiosenny Festynek dla Rodzinek, który odbędzie się dziś o godz. 17 w sali nad Księgarnią Jana Chrzciciela przy ul. Dmocha 8/2. W programie gry, zabawy i wiele niespodzianek.

4.      Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom Syrii.

5.      Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w Kościele 73 Tydzień Miłosierdzia. Hasło wynika z tematyki ogólnopolskiego roku duszpasterskiego "Idźcie i głoście". Chrześcijanin otwarty jest na tajemnicę miłosierdzia, którego może sam doświadczyć w relacji jako dar od Boga. Ponadto może wysławiać Boże miłosierdzie, a żyjąc nim, okazuje je ludziom znajdującym się w potrzebie.

6.      Dzisiaj w naszej parafii rozpoczną się katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży. Pierwsza katecheza dzisiaj o godz. 19, w tygodniu zapraszamy na katechezy we wtorki i piątki o godz. 18.30

7.      W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12 będzie spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

8.      Gimnazjum nr 3 w Łukowie, które w związku z reformą oświaty od września br. zamienia się w Szkołę Podstawową nr 3, organizuje Dzień Otwarty dla dzieci i ich rodziców, chcących bliżej poznać placówkę. Odbędzie się on w środę, 26 kwietnia o godz. 17. Dyrekcja serdecznie zaprasza.

9.      Komenda Powiatowa Policji w Łukowie prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży rowerów na terenie naszego miasta, które miało miejsce w nocy z 7 na 8 kwietnia br. W toku podjętych czynności u zatrzymanego sprawcy kradzieży ujawniono rower typu damka koloru białego marki Maddie Expert. Jeśli ktoś stracił taki rower jest proszony o kontakt z Komendą Policji w Łukowie.

16 kwietnia 2017; Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

1.      Jutro drugi dzień świąt - Wielkanocny Poniedziałek. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Jutro w naszych kościołach modlimy się i składamy ofiary na KUL oraz wyższe uczelnie i szkoły katolickie w naszej diecezji.

2.      We wtorek na godz. 18 zapraszamy na Mszę Świętą rodziny naszej parafii, które przyjmują obraz Matki Bożej Pielgrzymującej.

3.      W czwartek 20 kwietnia spotkanie Koła Przyjaciół KRP po Mszy Świętej wieczorowej.

4.      W sobotę o godz. 18 będzie odprawiona Msza Święta w intencji uczestników Nowenny do św. Jana Pawła II.

5.      Z racji Oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.      W przyszła niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.30 chrzest dzieci.

7.      W przyszłą niedzielę  po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania.  Kandydaci są proszeni o przyniesienie brakujących metryk chrztu, nazwisk świadków  i uregulowanie pozostałych formalności.

8.      W przyszłą niedzielę o godz. 18 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Grupy Modlitwy św. O. Pio, potem spotkanie modlitewne w kaplicy.

9.      Przyszła niedziela - II Wielkanocna jest obchodzona w kościele powszechnym jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.

10. Niedziela Miłosierdzia Bożego to patronalne święto Caritas, ofiary zebrane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Caritas naszej diecezji.

11. W przyszłą niedzielę w Biardach w kaplicy o godz. 12 zostanie odprawiona Msza Święta odpustowa, podczas której odbędzie się instalacja relikwii św. S. Faustyny.

12. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży, których celem jest obwieszczenie miłości Boga do każdego człowieka, który czeka z miłością w swoim kościele. W niedzielę katecheza o godz. 19.

9 kwietnia 2017; Niedziela Palmowa

1.      Niedziela Palmowa przypomina wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium i rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień, w którym rozważać będziemy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa.

2.      W Wielkim Tygodniu w sposób szczególny przeżywać będziemy Triduum Paschalne.

            W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.

            W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18

            W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20

3.      W Wielki Czwartek i Wielki Piątek księża będą spowiadać od godz. 17 do 18, w Wielką Sobotę od 19 do 20.

4.      W Wielki Piątek księża pojadą do chorych od godz. 8, prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

5.      W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Ofiary zebrane na tacę w Wielki Piątek podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia.

6.      Zapraszamy członków Ochotniczej Straży Pożarnej do trzymania warty honorowej przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek po Liturgii Męki Pańskiej prosimy strażaków z Łukowa i Biard. W Wielką Sobotę od 7 do 13 strażaków z Turzych Rogów, a od godz. 13 do 20 strażaków z Gołaszyna.

7.      W Niedzielę Wielkanocną w procesji o godz. 6 rano biorą udział wszyscy strażacy i utrzymują porządek w procesji.

8.      W Wielką Sobotę pokarmy święcić będziemy w kościele co godzinę od 7 do 16.

            Jeden z księży o godz. 8 święcić będzie pokarmy w Zapowiedniku i Turzych Rogach,          samochód             prosimy z Turzych Rogów.

            Drugi ksiądz o godz. 8 pojedzie na Poważe I; Poważe II, Zimną Wodę i Ławki,          samochód             prosimy z Poważa I.

            Trzeci ksiądz o godz. 8 pojedzie do Gołaszyna i Biard, samochód prosimy z Biard.

9.      Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w procesji rezurekcyjnej w Niedzielę Wielkanocną. Jutro o godz. 17 będzie spotkanie dla dzieci i młodzieży, którzy pragną brać czynny udział w procesji rezurekcyjnej, zapraszają Siostry Szarytki.

10. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6 rano procesja wyruszy z kościoła na ul. Piłsudskiego i ul. Czerwonego Krzyża powróci do świątyni, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta. Prosimy kierowców, aby w Niedzielę Wielkanocną od godz. 5.30 do 6 nie parkować samochodów na ul. Czerwonego Krzyża i pl. Narutowicza ze względu na procesję.

11. Chrzest dzieci będzie w Niedzielę Wielkanocną na Mszy Świętej o godz. 10.30. Prosimy, aby na początku tygodnia rodzice, których dzieci będą ochrzczone w Wielkanoc, przyszli do kancelarii do spisania aktu chrztu.

12. W środę 19 kwietnia w Siedlanowie odbędzie się dzień skupienia da członków Kół Żywego Różańca. Zapisy u p. Haliny Sadowskiej dziś po Mszy Świętej o godz. 12 na spotkaniu zelatorek i zelatorów, wyjazd będzie o godz. 9

V Niedziela Wielkiego Postu; 2 kwietnia 2017

1.      Dziś o godz. 13 w "Czerwonym budynku" będzie katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci. Chrzest będzie w Niedzielę Wielkanocną na Mszy Świętej o godz. 10.30.

2.      W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do wtorku włącznie. Spowiedź w poniedziałek i wtorek. Prosimy aby wszyscy czciciele Serca Jezusowego obchodzący pierwsze piątki miesiąca uczynili to w czasie rekolekcji. Tę prośbę kierujemy także do kandydatów do bierzmowania. Przypominamy, że istotą Nabożeństwa Pierwszego Piątku nie jest spowiedź, ale stan łaski uświęcającej, który możemy uzyskać przez udział w spowiedzi rekolekcyjnej. Modlitwą i dobrym słowem pomagajmy sobie w rekolekcjach. Rekolekcje to czas miłosierdzia Bożego i odnowy naszej relacji z Bogiem. Program rekolekcji.

3.      Dziś Akcja Katolicka rozprowadza baranki na stół wielkanocny.

4.      Jutro w sali nr 3 będą przyjmowane dary żywnościowe i ofiary pieniężne na paczki dla biednych rodzin z naszej parafii.

5.      W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

6.      W czwartek od godz. 16 do 18 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18 Msza Święta w intencji członków i sympatyków oraz ks. Asystenta Akcji Katolickiej a następnie spotkanie.

7.      W piątek o godz. 16 Msza Święta dla kandydatów do bierzmowania.

8.      W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych i dzieci o godz. 17. Rozważania poprowadzą zelatorki i zelatorzy kółek różańcowych, dla młodzieży Droga Krzyżowa o godz. 19.

9.      W piątek o godz. 18 Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w półrocznych i rocznych wypominkach.

10.  I piątek kwietnia nie będzie wyjazdu księży do chorych. Księża odwiedzą chorych w Wielki Piątek.

11.  W przyszłą niedzielę przeżywamy Niedzielę Palmową, do świątyni przychodzimy z palmami, które będą poświęcone przed każdą Mszą Świętą.

12.  W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

13.  W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12 spotkanie zelatorek i zelatorów kółek różańcowych.

14.  Dzieci , Nauczyciele i Siostry  z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Miłosierdzia przy ul. Stodolna 3Serdecznie zapraszają na Kiermasz palm, pisanek i baranków Wielkanocnych w NIEDZIELĘ PALMOWĄ pod naszym kościołem. Ofiary złożone za własnoręcznie wykonane ozdoby będą przeznaczone na zakup niezbędnych artykułów dydaktycznych.

15.  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wykazali się chrześcijańską miłością i troską względem ludzi potrzebujących, i wzięli udział w „Przedświątecznej zbiórce żywności”, którą przeprowadziła młodzież zrzeszona w Szkolnym Kole Caritas z Gimnazjum nr 1 oraz osoby z Parafialnego Punktu Charytatywnego. Zebrano w sumie 970 kg. żywności. Dziękujemy za okazaną pomoc grupie wolontariuszy, których było 47 osób oraz kierownictwu i pracownikom sklepów: Kaufland, Stokrotka na os. Klimeckiego oraz Biedronka na ul. Międzyrzeckiej. Wliczając dary zgromadzone podczas dwóch poprzednich zbiórek okazuje się, że wspólnymi siłami zebraliśmy prawie dwie tony żywności. W imieniu potrzebujących do których trafi ta żywność mówimy: serdeczne "Bóg zapłać". Osoby, które chciałyby skorzystać z ofiarowanej żywności są proszone o kontakt z ks. Robertem każdego dnia lub punktem charytatywnym w najbliższy czwartek od godz. 14.