Ogłoszenia

V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019

 1. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Św. o godz. 12.00. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za ofiarowanie do naszej świątyni ornatu w kolorze fioletowym.
 2. Biały Tydzień od poniedziałku do piątku włącznie. Msza Św. dla dzieci o godz. 18.00. W sobotę dzieci pojadą na pielgrzymkę dziękczynną do Kodnia i Pratulina.
 3. We wtorek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. w intencji uczestników nowenny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II
 4. W czwartek na godz. 18 zapraszamy czcicieli św. o. Pio. Po Mszy i nabożeństwie majowym odbędzie się jeszcze spotkanie modlitewne w kaplicy. Zapraszamy wszystkich do kierowania swoich próśb do Boga przez wstawiennictwo św. o. Pio. Jest on bardzo skutecznym patronem o czym mówi wiele świadectw także naszych parafian. Intencje można wrzucać do skrzynki przy figurze świętego. Są one odczytywane i omadlane 23 -ego dnia każdego miesiąca przez Grupę Modlitwy św. o. Pio oraz wszystkich chętnych.
 5. Stowarzyszenie „Jesteśmy Sobie Potrzebni” działające przy Zespole Placówek w Łukowie zaprasza w szczególności osoby niepełnosprawne z rodzinami na Dzień zabawy i radości w najbliższy piątek w godz. od 10-14. Przygotowane atrakcje to wspólna zabawa z animatorami przy muzyce, dmuchańce, pokazy żonglerki oraz wielkich baniek mydlanych, poczęstunek. Festyn odbędzie się na terenie Zespołu Placówek w Łukowie, ul. Międzyrzecka 70 A. Szczegóły na plakatach.
 6. W sobotę po Mszy Św. wieczorowej różaniec adopcyjny.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.30 chrzest dzieci, a dziś bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12 w czerwonym budynku katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji mieszkańców Łukowa i Ziemi Łukowskiej w ramach obchodów Dni Łukowa
 9. Poświęcenie pól razem ze Mszą św. na Poważu w przyszłą niedzielę o godz. 15.00
 10. W przyszłą niedzielę w Turzych Rogach zostanie odprawiona Msza Św. z okazji 95-lecia powstania OSP w Turzych Rogach i gminnych obchodów Dnia Strażaka. Po Mszy Św. będzie poświęcenie i przekazanie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.
 11. Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Łukowie ogłasza nabór do Klubu Seniora PCK w Łukowie, przy ul. Nowopijarskiej 10A. W ofercie bogaty zakres bezpłatnych zajęć. Zapraszamy wszystkich chętnych, w wieku powyżej 60 lat.
 12. Gdyby jakaś kobieta chciała jechać do Pratulina 26 maja PROSZĘ ZGŁASZAĆ SIĘ DO KS. DANIELA. PRAWDOPODOBNIE BĘDĄ 2 AUTOKARY. JEDEN Z NICH ZABIERZE JESZCZE PIELGRZYMÓW Z PAR. MATKI KOŚCIOŁA.
 13. Do odebrania w zakrystii są już zdjęcia z bierzmowania naszej parafialnej młodzieży. Zapraszamy.
 14. /Ogłaszać tylko do południa/ Papież Franciszek zachęca nas, abyśmy wychodzili ze świątyń i głosili Dobrą Nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. W posłuszeństwie papieżowi i Kościołowi bracia z Drogi Neokatechumenalnej wychodzą na place całego świata, aby w okresie wielkanocnym głosić Dobrą Nowinę. W Łukowie spotkamy się dzisiaj na placu przy kościele naszej Kolegiaty o godz. 15.00. Będzie głoszony kerygmat, czytane Słowo Boże i śpiewy psalmów. Serdecznie zapraszamy.