Grupa Pielgrzymkowa 14A

Wydaje się że dopiero niedawno ruszyliśmy na pielgrzymi szlak, a tu nagle już pielgrzymi powrócili do swoich domów cali i zdrowi, a na pewno bardzo zadowoleni po dojściu na Jasną Górę!

Jak zawsze po zakończeniu pewnego etapu przychodzi czas na podsumowania, chcemy więc poinformować, że na pielgrzymim szlaku w tym roku z grupą 14A pielgrzymowało 140 pątników, a w tym 31 osób, które pomagały wszystkim pielgrzymom w służbach pielgrzymkowych. Najstarsza pątniczka naszej grupy miała 78 lat, a najmłodsza 9 lat.

Wielkie podziękowania należą się naszemu księdzu Pawłowi Padyszowi, który już po raz trzeci pielgrzymował z naszą grupą jako przewodnik i mamy wielką nadzieję, że nie zmieni się to przez kolejne lata.
W służbie duchowej naszej grupy przewodnika wspierało dwóch kleryków: Krzysztof oraz Marcin, którzy w prowadzeniu codziennych rozmyślań pomagali w rozwoju duchowym całej naszej czternasteczki oraz przez swój humor i rozmowy z pielgrzymami pomagali zapomnieć o bolących częściach ciałach oraz intensywnie świecącym słoneczku.

Oczywiście nie można zapomnieć o naszej niezawodnej grupie medycznej, która przez cały czas trwania pielgrzymowania mimo zmęczenia, codziennie pomagała pątnikom z ich problemami natury zdrowotnej.

Należy pamiętać o tym, że bez służby porządku pielgrzymowanie nie mogłoby się udać i im również bardzo serdeczne Bóg zapłać za dbanie o bezpieczeństwo naszej grupy. Na sam koniec należy wyróżnić naszą niezawodną grupę muzyczną, która dbała o każdy etap pielgrzymowania śpiewając i wprowadzając w naszej 14A radosną atmosferę!

Na koniec tego krótkiego podsumowania chcielibyśmy podziękować wszystkim pielgrzymom duchowym, ponieważ bez ich wsparcia i modlitwy nasze pielgrzymowania nie byłoby możliwe. Chcielibyśmy zapewnić, że wszystkie przekazane przez was intencje zostały przekazane Matce Boże w Częstochowie!

Wszyscy mamy nadzieję, że w następnym roku na pielgrzymim szlaku spotkamy się w jeszcze większej liczbie!


 

13 sierpnia 2015 po godzinie 15.00 na antenie Katolickiego Radia Podlasie można było usłyszeć rozmowę z pątnikami grupy 14A Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. W tej grupie wędrują pielgrzymi z naszej parafii oraz dekanatu I łukowskiego.

W Mirowie z pielgrzymami grupy 14A: księdzem Pawłem Padyszem, Karoliną Sierpień i Leszkiem Wójcikiem rozmawiał ksiądz Daniel Struczyk.

Audycja do posłuchania TUTAJ


 

Zakończyła się Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Wielu pielgrzymów z grupy 14a dawało świadectwo, jak wielkim wsparciem była dla nich modlitwa podejmowana przez pielgrzymów duchowych w kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

Publikujemy wyrywkowo zdjęcia opublikowane na profilu grupy 14a na Facebook`u :
źródło: https://www.facebook.com/lukow14a/

FOTOGALERIA

Z radością pragniemy poinformować, że rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania gr. 14A do 37 Podlaskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
Jest to świetna okazja by podziękować Panu Bogu za wszelkie łaski oraz prosić o światłość umysłu w wyborze drogi życiowej.

Jeśli chcesz spędzić niezapomniane wakacje, poznać fantastycznych i pozytywnie zakręconych ludzi, a co najważniejsze pogłębić swoją wiarę lub odkryć ją na nowo...to jest to miejsce dla Ciebie! Wyrusz razem z nami na niesamowite rekolekcje w drodze.
Zapraszamy na spotkanie pielgrzymkowe gr.14A, wszystkich którzy chcą wyruszyć po raz pierwszy jak również stałych pątników. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 23.07.2017 w kościele w par. Przemienienia Pańskiego w Łukowie po Mszy Św o godz. 16.00


 

7 sierpnia to kolejny dzień pielgrzymowania na Jasną Górę. W Iłży pątników z grup: 14a - Łuków - Dekanat Łukowski I, 14b - Dekanat Łukowski II i 14c - Dekanat Adamowski sfilmowali nasi dziennikarze.

Jak co roku Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej towarzyszą Ojcowie Duchowni. W tym roku w tej roli posługują m.in. księżą z dwóch łukowskich parafii: ksiądz kanonik Krzysztof Stepczuk, proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w oraz ksiądz Daniel Sałasiński z parafii Przemienienia Pańskiego.

W niedzielę, 7 sierpnia pątnicy Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę mieli do pokonania jeden z trudniejszych odcinków. Trud wędrówki na pewno rekompensuje pobyt w Iłży.

Łagów to niewielka miejscowość położona na szlaku Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. W okolicach tej miejscowości nocowali z piątku na sobotę pielgrzymi z kolumny bialskiej.