Foto Galeria

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
CORPUS CHRISTI

Wszystkie słowa są zbyt ubogie, aby wytłumaczyć, chociażby w przybliżeniu, tajemnicę Wielkiego Czwartku. Z drugiej jednak strony nie tak trudno wyobrazić sobie przynajmniej częściowo uczucia Serca Jezusowego w ten ostatni wieczór spędzony ze swoimi przed ofiarą na Kalwarii.

 FOTOGALERIA - wszystkie zdjęcia
FOTOGALERIA - WYBRANE

Dla przykładu weźcie tak ludzkie doświadczenie jak pożegnanie dwojga kochających się ludzi. Chcieliby zawsze być razem, lecz obowiązek — jakikolwiek — zmusza ich do rozstania. Pragną żyć razem, ale nie mogą. Nawet największa ludzka miłość jest ograniczona i musi odwoływać się do symboli: żegnający się wymieniają pamiątki, może fotografie z tak gorącą dedykacją, że dziwić się można, że papier się nie zapali. I niczego więcej uczynić nie mogą, ponieważ moc stworzeń nie jest tak wielka jak ich miłość.

FOTOGALERIA

21 stycznia w naszej parafii odbyła się uroczysta Msza Święta o godzinie 10.30 z okazji 10-lecia Apostolatu Złota Róża, modlitwa i post za kapłanów.

Mszę Świętą celebrował Koordynator Diecezjalny Ks. Grzegorz Koc z Siedlec, Ks. Prałat Antoni Pietruszka i Ks. Daniel Sałasiński. Obecna była także koordynatorka krajowa Apostolatu Pani Teresa Kruszewska z Siedlec.

FOTOGALERIA

WIĘCEJ

dzieci z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia
św. Wincentego a Paulo w Łukowie

FOTOGALERIA

 

Autor: Anna Kupińska

źródło: http://www.podlasie24.pl/lukow/kosciol/ulicami-lukowa-przeszedl-orszak-trzech-kroli-23edc.html

 

31 grudnia w Dzień Św. Rodziny małżonkowie z naszej parafii podczas Mszy Świętych  w obecności kapłanów i licznych wiernych odnowili złożoną przed laty przysięgę małżeńską powierzając siebie nawzajem Bogu. Przed odnowieniem przyrzeczeń odśpiewano „Hymn do Ducha Świętego”.

Bogu niech będą dzięki za ten dar świadectwa

FOTOGALERIA

Dzisiaj 6 grudnia w święto Św. Mikołaja, biskupa Mirry przybył do naszej parafii
Święty Mikołaj i obdarował dzieci prezentami. :)
Obiecał, że przybędzie do nas za rok, 6 grudnia.

FOTOGALERIA

W poniedziałek 23 września  członkowie GRUPY ŚW. OJCA PIO uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej dziękując za 15 lat istnienia grupy w naszej parafii. Mszy świętej przewodniczył Ojciec Roman Rusek OFMCap, krajowy asystent Grup Modlitwy Ojca Pio. Mszę Święta koncelebrowali kapłani pracujący w naszej parafii, którzy opiekowali się Grupą Św. Ojca Pio.

„Grupy Modlitwy św. o. Pio" są jednym z wielu owoców jego gorliwej, kapłańskiej działalności. Wiernym, którzy bardzo licznie przychodzili do niego ze swoimi troskami i kłopotami, święty wciąż radził, by się modlili. Jak mówił: „Módl się, ufaj i nie przejmuj się”. Modlitwa była jakby złotą nicią jego nauczania, ale także mądrością jego osobistego życia zakonnego i kapłańskiego. Św. Ojciec Pio żył modlitwą w klasztornej celi i przy ołtarzu, w konfesjonale i we wszystkich spotkaniach z wiernymi. Z czasem powstała spontaniczna potrzeba modlitwy wspólnej. Pierwsze grupy modlitwy powstały w 1947 r. jako odpowiedź na wezwanie Papieża Piusa XII, by modlitwą zwyciężać zło na świecie.

Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 4, Koło Wolontariatu Zespołu Placówek oraz Parafialny Punkt Charytatywny Grupy Modlitwy św. o. Pio. włączyły się w diecezjalną akcję pod hasłem „Kromka chleba dla sąsiada”.

Jak relacjonuje ksiądz Robert Ponikowski, była to kolejna okazja do czynienia chrześcijańskiego miłosierdzia. Wspólnie udało im się zebrać 805 kilogramów żywności.